Ziraat mühendislerine bitki koruma eğitimi verildi

Antalya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, tarım ve hayvancılıkla ilgili üreticilerin bilinçlendirilmesi amacıyla eğitim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Ziraat mühendislerine bitki koruma eğitimi verildi
banner200

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, serbest çalışan ziraat mühendisleri ve tarım danışmanlarına yönelik olarak “Bitki Koruma Ürünlerinin Önerilmesi Uygulanması ve Kayıt İşlemleri” eğitimi verildi.

Konuyla ilgili Tarım İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Bugüne kadar bu minvalde 7 farklı eğitim programını hayata geçirdik. Bugüne kadar tamamen ücretsiz olmak üzere Bitkisel ve Hayvansal Üretim Uygulamaları, Tarımsal Üretimde Bitki Beslemenin Önemi, Bitki Sağlığında Entegre Mücadele, Sera Teknolojileri ve Sektöre Yönelik Kredi Uygulamaları, İyi Tarım Uygulamaları, Organik Tarım ve Hayvan Bakım Besleme ve Hayvancılık Desteklemeleri ve Bitki Koruma Ürünlerinin Önerilmesi Uygulanması ve Kayıt İşlemleri konularında eğitimler düzenledik ve toplamda 558 katılım ile bu eğitimleri gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde sektörün ihtiyaçları ve meslektaşlarımızın talepleri doğrultusunda yeni eğitimlerimiz olacak” ifadeleri kullanıldı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 23:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Maşaallah
Maşaallah - 2 yıl Önce

Kursiyerlerden ziyade idari kadronun eğitimine yönelik bir kurs olmus galiba. Su ürünleri şube müdürü, idari mali işler müdür yardımcısı ve uluslarararası ilişkiler uzmanı koordinasyon şube müdürü en ön safta. Valla bir il müdürü eksik. MaşaAllah maşaAllah Allah nazarlardan saklasın. Eğitim şart

banner151

banner251