Zeytin Ağacı Budama Kursu Sertifikaları Dağıtıldı

Çanakkale Ezine Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile Ezine Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile zeytin üreticilerine yönelik olarak Zeytin Ağacı Budama Kursu, Güllüce Köyü'nde yapıldı. Zeytin Yetiştiriciliği, Aşı Metotları, Zeytinde Bakım ve Gübreleme, Zeytin Çeşitleri, Zeytinde Budama, Zeytin Hastalık ve Zararlıları ile Zeytincilikte mekanik hasat yöntemleri konularında çiftçilere eğitim verildi.

Zeytin Ağacı Budama Kursu Sertifikaları Dağıtıldı
banner200
banner217

Toplamda 32 saat süren Zeytin Budamacısı Kursu'nun sertifika dağıtım törenine Çanakkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erdem Karadağ, Ezine İlçesi protokolü, Şube ve İlçe Müdürleri ile İl ve İlçe Müdürlükleri personelleri ve üreticilerin katılımıyla Ezine İlçesi Güllüce Köyü'nde yapıldı.

Çanakkale Tarım İl Müdürü Erdem Karadağ, törenin açılışında yaptığı konuşmada; "İlimizin zeytin potansiyelinin son yıllarda oldukça arttığını bunun beraberinde verim ve kalitenin de artırılması için herkesin gayret göstermesi gerektiğini belirtti. Bu kursta teorinin yanında özellikle uygulamaya önem verildiğini belirten İl Müdürümüz, önemli olan kursta öğrenilenlerin üretime iyi bir şekilde yansımasıdır. Bunu sağladığımızda verimli ürün elde eder ve kaliteli üretim gerçekleştirmiş oluruz" dedi. Daha sonra kurs sonunda yapılan sınav da başarılı olan 113 kursiyere sertifikaları verildi.

YORUM EKLE
banner151

banner251