Vatandaş en önemli sorunu hakkında bilgilendirildi

Denizli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personelleri tarafından Kale ilçesinde vatandaşlara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda, tarım arazilerinin satış ve devir işlemlerinin hangi şartlarda yapılabileceği, tarım arazilerinde miras paylaşımının nasıl yapılacağı konularında bilgiler verildi.

banner255
Vatandaş en önemli sorunu hakkında bilgilendirildi
banner200

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Kale İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organizasyonunda “5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu ile Tarımsal ArazilerinMülkiyetinin Devrine (Tarım arazilerinin satışı ve miras paylaşımı) İlişkin Uygulamalar ve Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 12. Etap Desteklemeleri bilgilendirme toplantısına Mahalle Muhtarları, Kooperatif Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Arazi Edindirme Şubesi tarafından tarım arazilerinin satış ve devir işlemlerinin hangi şartlarda yapılabileceği, tarım arazilerinde miras paylaşımının nasıl yapılacağı konularında, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi tarafından da Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında hangi konularda destekleme yapılacağı, başvuru şartları, hibe miktarları gibi konularda bilgilendirme yapıldı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251