Üzüm üreticilerine elma sirkesi dağıtıldı!

Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, üreticilere zirai mücadele kullanılmak üzere elma sirkesinin dağıtıldığını bildirdi.

banner255
Üzüm üreticilerine elma sirkesi dağıtıldı!
banner200

Konu ile ilgili Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlık Şube Müdürü Ali Yılmaz, üzüm üreticilerine, elma sirkesinin zirai mücadele içerisindeki önemini ve zararlılarla mücadelenin nasıl yapılacağı konusunda üreticilere bilgi verdi.

Yılmaz, 'Kanadı Noktalı Sirke Sineği' ile mücadelede kullanılacak olan elma sirkesinin zirai mücadele içerisindeki Biyoteknik bir yöntem olduğunu, zararlının davranışları ve kokuya duyarlılığından yola çıkarak tespit edilen bir yöntem olduğunu, bu yöntemin sürdürülebilir tarım içerisinde ki kimyasal mücadeleye alternatif bir metot olduğunu kaydetti.

Kanadı Noktalı Sirke Sineği ile yapılacak olan mücadelede elma sirkesi kullanılacak olmasının ürünlerin kimyasal kaynaklardan kalıntı riskini ortadan kaldıracağını belirten Yılmaz, kimyasallardan kaynaklanan çevre kirliliğinin önlenmesi ve insan sağlığının korunmasına da imkan sağlayacağını vurguladı.

Kaynak: Denizli Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251