" />

Üstün Yetenekli Öğrenciler Tarım İle Buluşuyor

Çanakkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirecekleri, "Genç Çiftçi Projesi" protokolü imzalandı.

Üstün Yetenekli Öğrenciler Tarım İle Buluşuyor
banner200
banner217

Bilim ve Sanat Merkezinde eğitim gören 9-16 yaş aralığındaki 37 üstün yetenekli öğrencinin Tarım Sektörü ile buluşmalarını sağlayacak olan projenin koordinatörlüğünü Çanakkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden Mühendis Alper Yancar ile Bilim Sanat Merkez Müdürü Şule Yıldızoğlu yapacak.

Proje ile Bilim ve Sanat Merkezinde eğitim alan özel yetenekli öğrencilere, Çanakkale'de en önemli ekonomik faaliyet alanını oluşturan tarım sektörü ile ilgili bilgiler verilerek, sektörle buluşmaları ve sektörü tanımaları amaçlanmakta. Böylece tarım ve insan arasındaki ilişki, tarımsal döngü, tarımsal faaliyetlerin çevre üzerine etkisi ve çevrenin korunması gibi konularda ufukları genişletilerek farkındalık yaratılması ve orta ve uzun vadede tarım sektörünün AR-GE ve"know-how" ihtiyacını nitelikli ve özel yetenekli genç beyinlerle buluşturma hedefine de ulaşılması amaçlanıyor. Proje sonucunda öğrencilere sembolik anlamlı katılım belgesi olan "Genç Çiftçi" sertifikası verilecek.

YORUM EKLE
banner151

banner251