Üreticiler TARSİM konusunda bilgilendirildi

Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Erzurum Bölge Müdürlüğü tarafından TARSİM bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Üreticiler TARSİM konusunda bilgilendirildi
banner282

Toplantıya, Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Düzgün, TARSİM Erzurum Bölge Müdürü Meriç Özdemir ve iki kurum çalışanları ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Bilgilendirme toplantısında konuşan İl Müdürü Düzgün, “Tarım sigortalarının amacı sizleri korumak, üretiminizin devamlılığını sağlamaktır. Poliçe bedelinin yarısı, bakanlığımız tarafından ödendiği için sigortalatmanın çok akılcı bir davranış olacağı tartışılmazdır. İlimiz tarım ve hayvancılık şehridir. Tarımın olduğu yerde riskte olacaktır. Risk her sektörde var ama tarım sektöründe biraz daha fazla. Biz bu riski en aza indirmeliyiz. Bunun yöntemlerinden biri sigortadır. Hem hayvancılık hem bitkisel üretim doğal afetlere açıktır. Don, dolu, yoğun yağış, sel, yangın, kuraklık gibi doğal afetler ilimizde de önemli zararlara yol açmakta. Bizim üreticilerimizden tek isteğimiz bilinçli olmaları ve yarını düşünerek hareket etmeleri. TARSİM tek merkez olarak çiftçinin güvencesi, ben bundan sonraki yıllarda daha hassas davranacağınızı biliyorum ve sigortalı alanların artarak devam edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151