Türkiye’de bir ilk! Kadın seyisler geliyor!

Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kadın Seyis Projesi kapsamında, 11 Mayıs Perşembe günü yapılan sınavlarla, projenin tamamlandığını bildirdi.

Türkiye’de bir ilk! Kadın seyisler geliyor!
banner200
banner217

Konu ile ilgili konuşan Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, "Elazığ ilinde sizler ile birlikte bir ilki başardık. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak, hipodromun Elazığ' da olmasını fırsat bilerek bu projeyi hazırladık. Türkiye'de ilk olan kadın seyislik projesi, 'Atlar Emin Ellerde Sloganı' ile Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'na sunuldu ve proje kabul gördü.

Bu proje sadece İl Müdürlüğü tarafından değil. Türkiye Elazığ Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Elazığ Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, Fırat Üniversitesi Sivrice Meslek Yüksek Okulu Atçılık ve At Antrenörlüğü Bölümü ve Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Elazığ Hipodrom Müdürlüğü işbirliğiyle ortak gerçekleştirildi. Kadın Seyis projesinin kursu 6 Mart-10 Mayıs tarihleri arasında yapıldı ve 46 işgünü sürdü. Bugün de kursiyerlerimiz sınavlarını oldu. Sınavda başarılı olanlar lisanslarını alan seyislerimizin, Bakanlığımız ve Türkiye Jokey Kulübünün desteği ile istihdamları sağlanacaktır" ifadesini kullandı.

Sınavda başarılı olan adaylar, Türkiye'nin ilk lisanslı kadın seyisleri olmayı hak kazanacak.


TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hipodrom
Hipodrom - 3 yıl Önce

Hipodromda kadın hemde seyis güldürmeyin insanları siz şakamısınız? Çok büyük proje

banner151

banner251