Tosya İlçesinde Basınçlı Sulama Eğitimi

Tosya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda, sulama yöntemleri ile ilgili çiftçi toplantısı düzenlendi.

banner247
Tosya İlçesinde Basınçlı Sulama Eğitimi
banner200
banner217

Toplantıya Kastamonu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Yaman, Tosya İlçe Tarım Müdürü Mustafa Yağmur, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Veysel Selbi, Tosya Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı Temsilcileri, Tosya Ziraat Odası Tarım Danışmanları, sulama kooperatif başkanları, sulama tesislerindeki sulama görevlileri ve üreticiler katıldı.

Kastamonu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü'nde görevli Ziraat Mühendisi Ali Ortaakarsuci tarafından yapılan sunumda: Sulama ve toprak konusunda genel bilgiler ve Tosya ilçesinde oldukça yaygın kullanılan yüzey sulama uygulamalarında nelere dikkat edilmesi gerektiği ve sulamaya başlamadan önce yapılması gereken işlemler hakkında bilgiler verildi.

Kastamonu İl Tarım Müdürü Yaman, toplantının son bölümünde yaptığı değerlendirme konuşmasında; "Suyun ekonomik olarak kullanılması gerektiğini, bu nedenle basınçlı sulama sistemlerinin önemli olduğunu, Bakanlığımız tarafından uygulanan % 50 hibe destekli basınçlı sulama projeleri beklediklerini" ifade etti.

YORUM EKLE
banner151