Teknik personele biçerdöver kontrolörlük eğitimi verildi

Tarım ve Orman Bakanlığının 'Biçerdöverle Ürün Hasadında Kontrol Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Uygulama Talimatı' uyarınca kontrollerde görev alacak 37 teknik personele “Biçerdöver Kontrolörlük” konulu hizmet içi eğitimi verildi.

Teknik personele biçerdöver kontrolörlük eğitimi verildi
banner282

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü Tarafından İl ve İlçe Müdürlükleri teknik personellerine 24.04.2019-30.04.2019 tarihleri arasında Bakanlığın “Biçerdöverle Ürün Hasadında Kontrol Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Uygulama Talimatı” uyarınca kontrollerde görev alacak 37 teknik personele “Biçerdöver Kontrolörlük” konulu hizmet içi eğitimi verildi.

İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki koruma Şube Müdürlüğü Personeli Ziraat Mühendisi Mehmet Siracettin ALTINDAĞ İle Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube müdürlüğü Personeli Ziraat Teknikeri Necati ALBAN tarafından verilen hizmet içi eğitim kursunda kursiyerlere Biçerdöverle yapılan hasatta, hasat edilen ürünün tarladan depolanacağı alana kadar olan yolculuğundaki dane kayıplarının önüne geçmek ve milli ekonomiye katkı sağlamak için yapılması gerekenler teorik olarak ve biçerdöver üzerinde uygulamalı olarak anlatıldı. 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 32’nci ve 40’ncı maddelerine göre “İdari yaptırım Karar Tutanağı” hazırlama yetkilerinin olduğu anlatıldı. İlimizde 2018/2019 Ekim sezonunda Biçerdöverle hasatta ürün kayıp oranında ulaşılacak hedef %2 olarak belirlenmiş olup bu oranın altındaki kayıp oranları ilimiz için başarı olacağı örneklerle gösterildi.

İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Şefik Türker ile Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Naide Erdoğmuş ‘un katılımlarıyla gerçekleşen son eğitim gününün kapanış konuşmasında İl Müdürümüz Mustafa Ertan Atalar 2019 yılı Biçerdöverle Hasat sezonunda başarılar dileyerek, kursiyerlere kurs katılım belgelerini takdim ettiler.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151