Tekirdağ’da Kontrol Görevli kursu yapıldı

Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Kontrol Görevlisi Kursu' tamamlandı. İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca, 'Halkımızın güvenli gıda tüketmesini, gıda işletmelerini 7/24 denetleyerek sağlayacak Kontrol Görevlileri denetime hazır hale geldiler” dedi.

Tekirdağ’da Kontrol Görevli kursu yapıldı
banner200
banner217

Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan ve beş gün süren eğitim sonunda katılımcılara sertifika verildi. Kontrol Görevlisi Kursuna, Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden 6, Yalova Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden 1 ve Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden 29 personel katıldı. Toplam, 36 kursiyer katılarak, kurs sonunda “Kontrol Görevlisi” unvanı almaya hak kazandı.

Kursun bitiminde konuşan Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca, “Beş gün süren eğitim sürecinde kursiyerlere, 5996 Sayılı Kanun, 5326 sayılı Kanun ve ceza uygulamaları, Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmelik, Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmelik ve Prosedürler, Hijyen Yönetmeliği, Hayvansal Gıdalar için Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği, Kayıt ve Onay Yönetmeliği, Hayvansal Gıdaların Resmi Kontrolüne İlişkin Özel Kuralları Belirleyen Yönetmelik, Türk Gıda Kodeksine dayanılarak yayımlanan Yönetmelikler ve Tebliğler, ithalat ve ihracat uygulamaları ile sertifikasyon işlemleri, risk esaslı denetim prosedürü ve uygulamaları, mikrobiyolojik, mikotoksin, pestisit, dökme dondurulmuş ürünlerden numune alma hakkında teorik bilgiler, üretim ve satış noktalarından numune alma usul ve esasları, numune alma aletlerinin kullanımı, Temel HACCP ve Ön Gereksinimler, Temel HACCP Prensipleri ve Tetkik, Tesis Ziyareti ile uygulamalı numune alma gibi konularda bilgi verildi” diye konuştu.

YORUM EKLE
banner151

banner251