Tarımsal destekleme toplantıları devam ediyor

Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi ve DAP desteklerine ilişkin bilgilendirme toplantısı Elazığ'ın Maden ilçesinde devam etti.


Tarımsal destekleme toplantıları devam ediyor
banner200
banner217

Elazığ Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından organize edilen, Maden ilçesi Hükümet Konağı toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya; İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, TKDK İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz, Şube Müdürleri, Maden İlçe Tarım Müdürü Abdulkadir Sarı, İl ve İlçe Müdürlüğünde görevli teknik personeller ile çok sayıda üretici toplantıya katıldı.

ELAZIĞ'IN İLK SIRADA GELMESİNİ ARZU EDİYORUZ

Elazığ İlinin verilen desteklerden faydalanan iller arasında ilk sırada gelmesini arzu ettiklerini söyleyen İl Müdürü Karahan, sadece üreticilerin doğru zamanda, doğru yerde, doğru metotlarla tarımsal desteklemelerden istifade yollarını aramasını istedi. Karahan, "Bu hibelerden yararlanmanız için bizlerde sizlerin önünü açmak, sizlere yardımcı olmak adına her konuda, işin başından sonuna kadar sizlere destek veriyoruz. Tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi hususunda bakanlığımızın çok çeşitli konularda desteklemesi var. Üreticilerimiz, yapacağı müracaat ile hayvancılığa, bitkisel üretime ve bireysel sulamaya %50 hibe desteği, Bakanlığımızın ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun birçok konuda verdiği %70' e varan desteklemeler ile siz değerli üreticilerimizin bundan sonra yapacağı tarımsal faaliyetlerin daha kaliteli ve kazançlı olmasını sağlayacağız yeter ki bizimle irtibat kurun, kapımızı çalın" dedi.

Maden ilçesindeki toplantı konu uzmanlarının sunumları ve üreticilerin sorularının cevaplanması ile sonlandı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251