" />

Tarımda Yeşil Masa uygulaması yaygınlaşıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürürlüğe konulan "Yeşil Masa" uygulaması yaygınlaşıyor. Son olarak, Çankırı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü "Yeşil Masa" uygulamasını başlattı.

banner247
Tarımda Yeşil Masa uygulaması yaygınlaşıyor
banner200
banner217

Yeşil Masa uygulaması hakkında bilge veren Çankırı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Çakır, "Bakanlığımızca verilen hizmetlerden etkin ve hızlı bir şekilde faydalanmayı sağlayarak hizmet alanların memnuniyetinin sağlanması ve bürokratik işlemlerin azaltılması amacıyla İl Müdürlükleri bünyesinde "Yeşil Masa" uygulamasının başlatılması kararı alınmıştır. Yeşil Masa uygulaması ile İl Müdürlüğümüzden hizmet alan ve talebi olanlara yönlendirme ve rehberlik hizmetleri verilecektir. Çiftçilerimiz ve diğer vatandaşlarımız tarafından yapılan istek, öneri ve şikayetler bu birim tarafından 5 iş günü içerisinde cevaplandırılmak üzere ilgililere yönlendirilecek ve kayıt altına alınacaktır. Yeşil Masa birimine müracaatlar, İl Müdürlüklerine ait İnternet sitesi yesilmasa.tarim.gov.tr üzerinden yapabileceklerdi" dedi.

5 İş Günü İçinde Geri Dönüş Yapılacak

Çakır, “İl Müdürlüğümüzdeki Yeşil Masa uygulamasında çiftçiler, üreticiler web ortamında, mail ortamında, telefon aracılığı ile veya Müdürlüğümüze bizzat başvuruda bulunarak talep ve önerilerini Yeşil Masada da görevli personelimize iletecek. Görevli uzman personelimiz tarafından alınan talepler İl ve İlçelerdeki konu uzmanlarına iletilecek en geç 5 iş günü içerisinde talep sahiplerine geri bildirimde bulunacaktır. Yeşil Masa uygulamasının ilimiz çiftçi ve üreticilerine hayırlı olmasını temenni ediyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder, saygılar sunarım" diye konuştu.

YORUM EKLE
banner151