Tarımda kardeş ilçe ziyareti

Sur Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü proje faaliyetleri kapsamında Sur İlçesinden 22 kişilik ekip ile ilk teknik gezisini Antalya İli Gazipaşa ilçesine gerçekleştirdi.

Tarımda kardeş ilçe ziyareti
banner282

Antalya Valiliği ile Antalya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün ülke genelinde hayata geçirdiği “Gelin Kardeş Olalım” Projesi kapsamında Antalya İli Gazipaşa ilçesi Diyarbakır İlimizin Sur İlçesiyle eşleşip kardeş ilçe olmuşlardır. 

Sur Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğümüz proje faaliyetleri kapsamında Sur İlçesinden 22 kişilik ekip ile ilk teknik gezisini Antalya İli Gazipaşa ilçesine gerçekleştirdi. Gezi sırasındaki İncelemelerde Gazipaşa kaymakamı Ali Sakar’ı makamında ziyaret eden gurup daha sonra Antalya Tarım ve Orman İl Müdürlüğünü Ziyaret ettiler.

Teknik gezi çerçevesinde Üretim teknikleri ile ilgili toplantıya katılan katılımcılar, muz seraları ve örtü altı sebze alanları gezerek üretim tekniklerini yerinde görme fırsatı yakaladı.

Teknik gezi boyunca Sur ilçesinden geziye katılan bayan üreticilere Gazipaşa Tarım ve Orman İlçe Müdürü Nazan Durak Özçelik, Sur Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mahmut Akbaş, Sur Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Teknik personelleri,  Sur Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Tevfik Fidan eşlik etti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151