Tarım İl Müdürü Yıldız: Mezbahanede incelemede bulundu!

Bilecek Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, inşası tamamlanan Bilecik Belediye Mezbahasi'nde incelemelerde bulundu.

Tarım İl Müdürü Yıldız: Mezbahanede incelemede bulundu!
banner200
banner217

Bilecek Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, beraberindeki heyetle birlikte, inşası tamamlanan Bilecik Belediye Mezbahasi'nde incelemelerde bulundu. Tesisin her ünitesinde ayrıntılı bir şekilde incelemelerde bulunan Yıldız, "Bilecik Belediyesi, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununun 'Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik' hükümleri gereğince teknik, altyapı, sağlıklı şartlara uygun, azami hijyen sağlayacak, gıda güvenliğinin sağlandığı ilimizin ihtiyaç duyduğu modern bir mezbahayı ilimize kazandırmış bulunmaktadır. Çok yakın bir tarihte Geçici Ruhsatla hizmet vermeye başlayacaktır" ifadesini kullandı.

İl Müdürü Yıldız, şunları kaydetti:

“Hayvan sahipleri mutlaka hayvanlarını ilimizde şartları yerine getiren ruhsatlı mezbahanelerde kestirmeleri gerekmektedir. Kaçak kesimlere karşı askeri ve kolluk kuvvetlerimizle birlikte mücadele ediyoruz ve daha da etkin bir şekilde devam edecek olup, cezai müeyyideleri çok ağırdır. Ayrıca hayvan sahipleri, kesilen, satılan ya da ölen hayvanları İl ve İlçe Müdürlüklerimize bildirerek, TÜRKVET kayıt sisteminden düşürmelidirler. İlimizin ihtiyacını giderecek olması nedeniyle, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya ve emeği geçen herkese şahsım ve Bilecik adına teşekkür ediyorum."

Kaynak: Bilecik Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251