Tarım İl Müdürü Yıldız, İncelemelerde Bulundu

Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız Kırsal Kalkınma Yatırımları kapsamında hibe desteği alan Menetrel Gıda Tesisi'nde incelemelerde bulundu.

banner255
Tarım İl Müdürü Yıldız, İncelemelerde Bulundu
banner200

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Abdullah Saray'dan proje gerçekleşmeleri ve üretim aşamaları konularında bilgi alan Bilecik Tarım İl Müdürü Yıldız, "Bakanlığımızca 2006 yılından beri ilimizde uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programının 9. Etap Uygulamalarında hibe desteği almaya hak kazanan 12 projeden biri de Menetrel Gıda Tesislerine aitti.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 9. Etap Uygulamalarına; Su Ürünleri İşleme Tesisinde kapasite artırımı ve teknoloji yenileme projesiyle başvuran ve salyangoz dolması, salyangoz konservesi imal ederek yurt dışına pazarlayan ülkemize döviz girişini sağlayan Menetrel Gıda Sanayii ve Tic. Ltd. Şti. proje gerçekleşmesini tamamlamıştır.

812.750,00 TL tutarındaki kapasite artırımı ve teknoloji yenileme projesi yatırımcı firma ve İl Müdürlüğümüz görevli personelinin titiz çalışmaları sonucunda süresi içerisinde tamamlanarak 312.250,00 TL hibe desteği sağlanmıştır" dedi.


YORUM EKLE
banner151

banner251