" />

Tarım İl Müdürü: Yatırımcıları dolandırıcılara karşı uyardı!

Osmaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, yatırımcıları proje dolandırıcılarına karşı uyardı. Sağlam, “Tarımsal hibe desteklerinin başvuru mercileri IPARD illerinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun İl Koordinatörlükleridir" açıklamasını yaptı.

Tarım İl Müdürü: Yatırımcıları dolandırıcılara karşı uyardı!
banner282

Osmaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, son zamanlarda bazı medya kuruluşlarında, art niyetli kişi ve işletmelerin Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun (TKDK) adını kullanılarak hibe desteği vaadiyle para talep ettiği yönünde haberler çıktığını ifade etti. Sağlam, bu kredilerden yararlanmak isteyen vatandaşların öncelikle Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlükleri ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlüklerinden bilgi alması gerektiğini söyledi.

Sağlam, şunları söyledi:

“Tarımsal hibe desteklerinin başvuru mercileri IPARD illerinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun İl Koordinatörlükleridir. Diğer tarımsal hibe desteklerine yönelik başvuru mercileri ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlükleridir. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunca hibe programları yayınlandığında tüm bilgilendirmeler ücretsiz yapılmaktadır. Gerekli tüm dokümanlar için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bu tür bir uygulama ile karşılaşan kişi ya da işletmelerin herhangi bir maddi ödeme yapmadan ve zaman kaybetmeden bulunduğu yerin İl İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinden bu kişiler hakkında bilgi almaları gerekmektedir. Alınan bilgiler doğrultusunda eğer dolandırıcı olabilecekleri şüphesi var ise Güvenlik Birimlerini ve Adli Mercileri bilgilendirmeleri gerekmektedir."

Kaynak: Osmaniye Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151