Tarım İl Müdürü Asak: Mera kiralamaları hakkında bilgi verdi

Bitlis Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürü Fatih Asak, göçer ve hayvan hareketleri ile mera kiralamalarına ilişkin açıklamada bulundu.

Tarım İl Müdürü Asak: Mera kiralamaları hakkında bilgi verdi
banner200

Bitlis Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürü Fatih Asak, “Mera ve yaylalarımızın büyük bir kısmı 2017 yılı içinde hayvancılık yapan üreticilerimiz yararlanabilsin diye kullanıma açılmıştır. İl dışından ilimize gelen göçer hayvan sürüleri ile ilimizdeki hayvan yetiştiricilerinin kullanımına açılan, bu mera-yaylalarda hayvanlar serbestçe dolaşarak otlayacak, kaliteli ve doğal yemlerle beslenmiş olacaktır. Böylece ekonomik açıdan ülkemiz ve ilimiz için büyük bir öneme haiz olan milli servetimiz olarak nitelendirdiğimiz mera-yaylalar hayvan yetiştiricileri tarafından en güzel şekilde değerlendirilmiş olacaktır" diye konuştu.

İl Müdürü Asak, şunları kaydetti:

“Hayvancılıkta en önemli girdi olan yemin buralardan en ucuz şekilde temin edilmesi yetiştiricilerimizin yem konusundaki sıkıntılarını giderdiği gibi ekonomik anlamda da yüksek bir gelir elde etmelerini sağlayacaktır. Unutmamalıyız ki mera ve yaylaları yok olmuş bir milletin, hayat damarları kurumuş demektir. Tüm yetiştiricilerimize bereketli ve bol kazançlı bir üretim sezonu geçirmelerini diliyorum.''

Kaynak: Bitlis Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251