Tarım İl Müdürlüğü uyardı! Hayvan kayıtlarını güncelleyin!

Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin hayvan kayıtlarının güncellemesi gerektiği konusunda uyardı.

banner255
Tarım İl Müdürlüğü uyardı! Hayvan kayıtlarını güncelleyin!
banner200

Konu ile ilgili Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden, yapılan açıklamada, şunları kaydedildi: “Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin 31.12.2017 tarihine kadar işletmelerinde bulunan hayvanlarını TÜRKVET kayıtları ile uyumlu hale getirmeleri gerekmektedir. Güncelleme işleminin yapılmaması durumunda yetiştiriciler hayvancılık desteklemelerin de mağduriyet yaşayabileceği gibi cezai yaptırımlarla da karşı karşıya kalabilirler.

CEZAİ YAPTIRIM UYGULANMAKSIZIN

Yetiştiriciler işletmelerindeki büyükbaş ve küçükbaş hayvanları İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine 31.12.2017 tarihine kadar başvurarak cezai bir yaptırım uygulanmaksızın TÜRKVET kayıtları ile uyumlu hale getirebilecek ve küpesiz hayvanlarına yaşına bakılmaksızın küpe taktırabilecektir. Yetiştiricilerimizin 2018 yılında mağduriyet yaşamaması için yılsonunda sona erecek olan güncelleme ve küpeleme affı döneminde belirtilen konulara dikkat etmeleri gerekmektedir.”

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251