Tarım İl Müdürlüğü: Tıbbi nane fidesi dağıttı

Kastamonu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 37 ilde yürütülen 'Tıbbi, Aromatik ve Boya Bitkileri Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi' kapsamında, 3 üreticiye 21 bin 500 adet fide dağıttı.

Tarım İl Müdürlüğü: Tıbbi nane fidesi dağıttı
banner200
banner217

Kastamonu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 37 ilde yürütülen 'Tıbbi, Aromatik ve Boya Bitkileri Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi' kapsamında, 3 üreticiye 1'er dekarlık alanda "Tıbbi Nane" demonstrasyonu kurulumu için, Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden temin edilen 21 bin 500 adet fide dağıtımı gerçekleştirdi.

Konu hakkında bir açıklama yapan Kastamonu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Yaman, Kastamonu'nun birçok tıbbi ve aromatik bitkilerin doğal olarak yetiştiğini, doğadan toplanan tıbbi ve aromatik bitkilerin içeriğinde farklılıklar olduğunu belirterek, “bu bitkilerin tarla ziraatı şeklinde yaygınlaştırılması için İl Müdürlüğü olarak yapılan projenin Bakanlığımız tarafından destekleniyor. Kurulan demonstrasyonlarla çiftçilerimize örnek bir çalışma yapılması ile birlikte ek gelir sağlamayı hedefliyoruz” ifadesini kullandı.

Kaynak: Kastamonu Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251