Tarım İl Müdürlüğü: Teknik gezi düzenledi

Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Şeyhedebali Üniversite Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencilerine yönelik, teknik gezi düzenledi.

Tarım İl Müdürlüğü: Teknik gezi düzenledi
banner200

Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Şeyhedebali Üniversite Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencilerine yönelik, Erşan Et ve Et Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. tesislerine ve büyükbaş hayvan çiftliğine teknik gezi düzenledi.

Teknik gezi ile ilgili bilgi veren Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılığı İl Müdürü Dursun Yıldız, "Müdürlüğümüzde staj yapan aday memurlar ve üniversite öğrencilerinin, et ve et ürünleri sektörünün ülkemizde ve ilimizdeki en iyi temsilcilerinden biri olan Erşan Et ve Et Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. firmasının ziyaretinin yapılması onlar için bir ayrıcalıktır. Stajyer öğrenciler et ve et Ürünlerinin tesisinde hayvanların yetiştirildiği çiftlikten, kesim, parçalama, paketleme ve depolama gibi birçok departmanı gezme imkânı buldular. Yarı açık ağır sistemlerinin olduğu çiftlikte büyükbaş hayvan ırkları, cinsiyeti, ırk özellikleri, damızlık vasıfları, meme yapısı, bakım, besleme, kullanılan yemler ve rasyon hazırlama gibi konular görsel ve uygulamalı olarak işlendi. Daha önce anlatılan konular yerinde yapılan geziler ve uygulamalarla her zaman en etkili ve kalıcı öğrenme biçimidir” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Bilecik Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251