Tarım İl Müdürlüğü: Tarımsal desteklemeler için toplandı!

Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kale ilçesinde tarımsal desteklemeler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

banner255
Tarım İl Müdürlüğü: Tarımsal desteklemeler için toplandı!
banner200

Kale Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına, Kale Kaymakamı Sayın Mehmet Güder, Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Tahir Macit, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Zeki Sadak, Kale Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Aytaç Doğruyol ve üreticiler katıldı.

Toplantıda konuşan İl Müdür Vekili Tahir Macit, "Bakanlığımız her yıl tarım ve hayvancılığımızın farklı yatırımlarına destekler veriyor. Bu destekleri mümkün olduğunca tüm üreticilerimize ulaşarak bilgilendirmeler yapmaya çalışıyoruz. Kale ilçemiz verimli toprakları ve kaliteli kayısı üretim potansiyeline sahip. Yaş kayısı pazarında en gözde ilçelerimizden biri. Tarımsal desteklemelerden üreticilerimizin, yaptıkları üretim ve yetiştiriciliğe göre en azami şekilde yararlanması için çalışmalarımız devam ediyor. Sizlerde bu desteklerden en azami şekilde istifade etmelisiniz. Şube müdürü arkadaşlarımla birlikte sizleri bilgilendirmek, soru ve sorunlarınıza elimizden geldiğince çare bulabilmek için buradayız. Bizlere ev sahipliği yapan Sayın Kaymakamımıza ve İlçe Müdürümüze teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Toplantı, soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Kaynak: Malatya Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251