Tarım İl Müdürlüğü: TANAP’a 6 proje sundu!

Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları I. Çağrı kapsamında, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'ne (TANAP) sunulmak üzere 6 adet orta ölçekli projenin hazırlanıldığını bildirdi.

Tarım İl Müdürlüğü: TANAP’a 6 proje sundu!
banner200

Konu ile ilgili konuşan Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Muhammet Angın, “TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP), TANAP güzergâhı üzerinde uygulanan bir yatırım ve kalkınma projeleri destek programıdır. 2015 yılında uygulanmaya başlayan Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları'nın temel amacı boru hattı boyunca ekosistem ile uyumlu bir birlik kurarak ekonomik ve sosyal kalkınmaya ve doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunmaktır" ifadesini kullandı.

TANAP çalışmaları hakkında bilgi veren İl Müdürü Angın, şunları kaydetti:

“2015 yılında TANAP boru hattı boyunca yapılan saha ziyaretleri ve masaüstü çalışmaları sonrasında bir 'İhtiyaç Analizi Raporu' ortaya çıkmış ve bu rapor temel alınarak TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programlarının öncelik alanlarını ve finansal sınırlarını belirleyen planlama ve strateji dokümanları oluşturulmuştur. Öncelik alanları sosyal ve çevresel olmak üzere iki temel bileşenden oluşmaktadır.

6 Adet Orta Ölçekli Tarımsal Proje Hazırlandı!

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları I. Çağrı kapsamında, Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz bünyesinde kurulmuş olan proje teknik ekibince TANAP'a sunulmak üzere 6 adet orta ölçekli tarımsal proje hazırlanmıştır. Her bir projenin bütçesi 1 milyon 500 bin TL civarındadır. İl Müdürlüğümüz hazırlamış olduğu projelere iştirakçi olarak dâhil olacak ve projelerin uygulanması sürecinde her türlü teknik tecrübesini sahaya yansıtacaktır. Projeler dâhilinde TANAP tarafından sağlanacak hibe miktarı, proje bütçesinin toplam uygun maliyetlerinin yüzde 95'i civarındadır. Projenin kalan yüzde 5'lik bütçesi başvuru sahibi tarafından eş finansman olarak sağlanacaktır."

Kaynak: Giresun Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251