Tarım İl Müdürlüğü personel kadrosunu güçlendirdi

Erzurum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne atanan Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekimler sözleşme imzalayarak, görevlerine başladı.

Tarım İl Müdürlüğü personel kadrosunu güçlendirdi
banner200

Yeni atanan memurlara bir araya gelen Erzurum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar, tecrübeleri ve kurum çalışmaları hakkında bilgi verdi. Akar, “Tarım ve hayvancılık açısından faaliyetlerin yoğun olduğu ilimizde yaklaşık 90 bin tarımsal işletme faaliyet göstermektedir. Tarım deyince kimilerince sadece gıda anlaşılsa da aslında çalışma alanı oldukça geniştir. Bakanlık olarak sadece gıda değil sosyal hayat, çevre gibi birçok alanda da hizmet veren kurumumuzda, sahada çalışan teknik ve sağlık hizmetleri personellerin sayısı da önem arz etmektedir” diye konuştu.

Akar, şunları söyledi:

“Bitkisel üretimde 35 bin tarımsal işletme, 460 bin hektarlık tarım alanı ve 1,5 milyon hektarlık mera alanlarının kaydı kontrolü ve takibi hassasiyetle yürütülmektedir. Ayrıca hayvancılıkta da 70 bin hayvancılık işletmesi 700 bin büyükbaş 800 bin küçükbaş ve 132 bin arıcı kolonisi başta olmak üzere kanatlıdan su ürünlerine yaban hayatından ev hayvanlarına olmak üzere birçok alanda kayıtlar tutulmakta ve çalışmalar yürütülmektedir. Yıllık 350 bin büyükbaş ve küçükbaşın sağlık kontrolünün yapılarak il dışına sevk edildiği ilimizde 2,5 milyona yakın aşılama çalışması bizzat sağlık personellerimizce yürütülmektedir."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Atama istiyoruz.
Atama istiyoruz. - 4 yıl Önce

Mühendislerin ve veteriner hekimlerin ataması yapıldı.Lakin binlerce boş norm kadrosu olan Veteriner sağlık teknisyenleri kadro bekliyor.2017/2 kasım merkezi atamasında kadro açılmasını istiyoruz.Bakanlık çalışma yapmıyor,çalışma ne zaman yapılacak?Tarım meslek lisesi mezunu Veteriner sağlık teknisyenlerinin sesi ol lütfen tarımdanhaber,her zaman mazlum çiftçi ve hakkı yenen üreticinin yanında olduğunuz gibi.

banner151

banner251