Tarım İl Müdürlüğü’nden 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü Mesajı

Sinop İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Mesajda kooperatifçiliğin önemi ve Türkiye'de kooperatifçiliğin durumu değerlendirildi.

banner255
Tarım İl Müdürlüğü’nden 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü Mesajı
banner200

21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü dolayısıyla Sinop Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajda: “1863 yılında Memleket Sandıklarının kurulmasıyla başlayan kooperatifçilik, ülkemizin ekonomik kalkınmasında, sanayileşmesinde, demokratikleşmesinde, kırsal alanda yaşayan üreticilerimizin örgütlenmek suretiyle her türlü risklere karşı korunmasında kooperatifçilik büyük önem taşımaktadır. Kooperatifçilik ülkemiz ekonomisinin güçlenmesi ve gelişimi için özellikle kırsalda faaliyet gösteren kooperatiflerin geliştirilmesi, güçlendirilmesi kooperatifçilik ilkeleri normlarına göre çalıştırılması ile mümkün olacaktır” denildi.

Türkiye genelinde, en fazla kurulan kooperatifler, köy kalkınma kooperatifleri olduğu belirtilen mesajda, Türkiye'nin kendi kendine yeten belirli sayıda bir tarım ülkesi olmasının da tarımsal alanda kooperatifçiliğin önemini bir kat daha arttırdığına değinildi.

Kooperatiflerin, bireylerin ve toplumun her kesiminin ekonomik ve sosyal bakımdan kalkınmasında büyük önem taşıdığı belirtilen mesajda, kooperatif bilincinin geliştirilmesi ve kooperatiflerin kamu kurum ve kuruluşlarıyla olan ilişkilerinin güçlendirilmesinin önemli olduğu belirtildi.

Sinop İl Tarım Müdürlüğü, şunları kaydetti: “Kooperatifçilerimizin 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü'nü kutlar, birlik ve beraberliğimizin her zamankinden daha çok artarak devam etmesini ve güçlenmesini, toplumumuzun her kesiminin ekonomik ve sosyal açıdan kalkınmasına fayda getirmesini, üreticilerimizin ve kooperatiflerimizin yanında olunduğumuzun bilinmesi temennisiyle sağlık, huzur, başarı ve bol kazançlar dileriz”

YORUM EKLE
banner151

banner251