Tarım İl Müdürlüğü: Düve desteği için son başvuru tarihini açıkladı

Bayburt Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 'Büyükbaş Düve Alım Desteklemeleri' için son başvuru tarihinin 10 Ekim Salı Günü olduğunu bildirdi.

Tarım İl Müdürlüğü: Düve desteği için son başvuru tarihini açıkladı
banner200
banner217

Konu ile ilgili açıklama yapan Bayburt Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Kani Yavuz, yaptığı açıklamada, Bayburt büyükbaş hayvancılık yönünden bölgesel olarak kaliteli ırkların üretildiği İllerin başında geldiğini bildirdi. Yavuz, “Buda Hayvan Pazarlarımızın daha hareketli ve verimli olmasını sağlamaktadır. Bu destekleme ile sürülerimizin daha verimli hale gelerek bölgede yüzde 100'e yakın kültür ve kültür melezi ırka sahip tek il olma yolunda daha sağlam adımlarla ilerlememizi sağlayacaktır. Ayrıca İşletmelerde sürü değişimi için yüzde 30 hibe ilimiz için bulunmaz bir fırsattır. Sağlıklı sürülerden sağlıklı buzağılar elde edilerek, ülkemizdeki dişi sığır ihtiyacı bu şekilde karşılanacaktır" ifadelerini kullandı.

Yavuz, şunları kaydetti:

“İşletme karlılığı için de düve alım desteği büyük önem taşımaktadır. Çünkü sürü içerisinde kullanılan damızlıkların döl verimi arttıkça işletmenin kazancıda doğru oranda artmaktadır Bu nedenle son başvuru tarihi olan 10.10.2017 'e kadar bütün yetiştiricilerimizin Düve Alım Desteklemelerine Başvurmaları ve konu ile ilgili detaylı bilgi almaları için İl Müdürlüğümüze gelmeleri önem arz etmektedir."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251