Tarım İl Müdürlüğü: 11’inci Etap proje maliyetini açıkladı

Eskişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında, 170 proje başvurusu yapıldığını ve 84 yatırımcıyla hibe sözleşmesinin imzalandığını bildirdi.

banner255
Tarım İl Müdürlüğü: 11’inci Etap proje maliyetini açıkladı
banner200

Eskişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden, yapılan açıklamada, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında, 170 proje başvurusu yapıldığını bildirirken, 84 yatırımcıyla hibe projesi imzalandığını ve projeler tamamlandığında toplam 42 milyon 635 bin TL yatırım sonucunda 21 milyon 317 bin 500 TL hibe ödemesi yapılacağı belirtildi.

Açıklamanın devamında, şunlar kaydedildi:

“84 projenin 56'sı Çiftlik Faaliyetlerinin Geliştirilmesine Yönelik faaliyetler kapsamında Yüksek Plastik Tünel projesidir. Mikroklima özelliği olan Mihalgazi ve Sarıcakaya ilçelerimizden bu konuda yoğun talep gelmiştir. Destek kapsamında Mihalgazi ilçemizde yapılacak olan 15 sera ve Sarıcakaya İlçemizde yapılacak olan 36 seranın toplam proje maliyeti 6 milyon 986 bin TL olup, yatırımlar tamamlandığında 3 milyon 493 bin TL hibe ödemesi yapılacaktır. Tamamlanan 6 projenin yüzde 50 hibe destekleri ödeme aşamasındadır. Diğer projelerin yapımı devam etmekte olup Müdürlüğümüzce takibi yapılmaktadır. Mihalgazi ve Sarıcakaya İlçelerimizde yoğun olarak üretimi yapılan sebzecilik, bu yatırımlarla daha da artarak ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacaktır.”

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251