Taklit ve tağşişe cezalar artıyor

İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, gıda ve yem ürünlerinde taklit ve tağşiş yapan firmalara verilen cezalar hakkında bakanlığın çalışma yaptığını ve cezaların ağırlaştırılacağını belirtti.

banner255
Taklit ve tağşişe cezalar artıyor
banner200

EBSO Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, "Bakanlığımız taklit ve tağşiş yapan firmalara daha ağır ceza uygulamaları getirilecek. Çok yakında taklit ve tağşiş yapanların daha ağır ceza almaları konusunda yasal değişiklik söz konusudur. Onların önünü kesecek bir uygulama olarak kullanılacaktır" dedi.

İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, "1 milyar insan açlık sınırında yaşıyor, gıdaya ulaşamayan birçok kesim var. Bu anlamda bir planlamanın yapılması da zaruridir. Başbakan Sayın Binali Yıldırım'ın da bundan sonra uygulanacak tarımsal faaliyetlerin güçlü bir şekilde uygulanması için kamuoyuna sunulduğu önemli projeler oldu. Küresel iklim değişikliği ve gıda güvenliği konusunda Türkiye'nin tarımsal başlıkları sunuldu. Hep 'tarımda planlama yapılsın' tezinin arkasını dolduracak uzun bir çalışmanın ürünü olan sonuçlar proje haline getirilerek kamuoyuna sunuldu" diye konuştu.

Güldal, sözlerine şöyle devam etti:

"Daha güçlü havza bazlı destekleme modeli geliştirdik. Bunun temelinde sulama ile ilgili unsurlar bulunmaktadır. Bizim ihtiyacımız olan ürünler en kaliteli, en verimli nerede yetişiyorsa oralarda destek verilecek. Dolayısıyla ithal etmek zorunda kaldığımızı bazı ürünleri destekleme modeli hayata geçirilmiş olacak. Uygulama 2017'de başlayacak. Bunun yanı sıra hayvancılık ilgili de destekleme modeli var. Türkiye güvenli gıdaya ulaşmada efektif bir planlama dönemine girmiş bulunmaktadır."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 17:21
YORUM EKLE
banner151

banner251