Sulama sistemlerine yüzde 50 hibe

Osmaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, yüzde 50 hibe destekli bireysel sulama sistemleri alımı için başvuruların alınmaya başladığını bildirdi

Sulama sistemlerine yüzde 50 hibe
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerine hibe desteği verileceğini söyleyem Müdür Sağlam, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS ) kayıtlı olan tüm çiftçilere Bireysel Sulama Sistemleri almak için başvurmaları durumunda, kurulacak olan sistemin yüzde 50'sine hibe desteği verileceğini bildirdi.

2018 Yılında yüzde 50 hibe desteği verilecek bireysel sulama sistemleri hakkında bilgi veren Sağlam, “Tarla içi damla sulama, yağmurlama, mikro yağmurlama, tarla içi yüzey altı damla sulama, Lineer veya Center Pivot sulama, tamburlu sulama ve güneş enerjili sulama sistemleri kurulması, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni sulama teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir düzeye getirmek için Bireysel Sulama Sistemleri Alımlarına Hibe Desteği verilecektir. Başvurular Uygulama Rehberi yayınlanma tarihi olan 01 Ocak 2018'de başlamış olup başvurular 60 gün sürecektir. Başvurular Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne yapılacaktır. Daha geniş bilgi için tüm çiftçilerimizi Osmaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Birimine bekleriz" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251