Solucan gübre üreticilerine destek!

Tokat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Şahin, solucan gübresi gibi hayvansal orijin gübreleri üreten üreticilerin tesisleri için devlet tarafından yüzde 50 hibe ile makine ve ekipman desteği verildiğini kaydetti.

Solucan gübre üreticilerine destek!
banner200
banner217

Tokat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde yapılan bilgilendirme toplantısında konuşan Şahin, solucan gübresi üretim tesisi kurmak isteyen vatandaşlara önemli bilgiler verdi. Şahin, solucan gübresi üretimini ve hayvansal orijin gübreleri üretmek isteyen vatandaşlara Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hibe desteklerinin verildiğini söyledi.

Solucan gübre üretimini yeni bir sektör olduğunu belirten Şahin, “Çiftçilerimizin kimyasal gübreden organik gübreye geçişini kolaylaştıracaktır. Birim alanda daha fazla ürün alınacağı ve çevre ve toprak kirliliği de bu üretimlerle azalacak. Bu alanda yatırım yapmak isteyenlere de İl Müdürlüğümüz tarafından gereken kolaylığın sağlanacağını belirtmek isterim. İçerisinde solucan gübresinin de olduğu hayvansal orijin gübresi üretmek isteyen yatırımcıya, tesisini kurması sonrasında devletimiz tarafından makine ve ekipman desteği sağlanıyor. Bize müracaat edilmesi ve gerekli şartların taşınması durumunda ekonomik yatırımlar kapsamında yüzde 50 oranında hibe desteği alınabilir" dedi.

Kaynak: Tokat Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251