Siirt'de hasat boyunca biçerdöver kontrolleri yapılacak

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından, hububat ürünlerinin hasat dönemi boyunca biçerdöver kontrollerinin personeller tarafından yapılacağı belirtildi.

Siirt'de hasat boyunca biçerdöver kontrolleri yapılacak
banner200
banner217

Tarım Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, teknik bilgi noksanlığı ve bilinçsiz biçerdöver kullanımı nedeniyle hasat öncesinde, hasat sırasında ve hasat sonrasında büyük kayıplar meydana gelebilmekte olduğu belirtildi. Bu amaçla Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından biçerdöver kontrol ekipleri oluşturularak gerekli çalışmaların yapılacağı ifade edildi. 

SAHA ZİYARETLERİ VE GEREKLİ DENETİMLER BAŞLADI

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Demirhan, Biçerdöverle Ürün Hasadında Kontrol Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Uygulama Talimatı doğrultusunda hasat dönemi boyunca biçerdöver kontrollerinin başlandığını dile getirdi. Siirt'te üretimi yapılan buğday, arpa, mısır, nohut, mercimek gibi büyük bir çoğunluğunun biçerdöverle hasat edildiğini kaydeden Demirhan, "Ekimi yapılmış olun ürünlerin yaklaşık yüzde 50'sinin biçerdöverle hasadı beklenmektedir. Bu kapsamda Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personellerince saha ziyaretleri ile gerekli denetimler yapılmaya başlanmıştır" dedi

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 18:46
YORUM EKLE
banner151

banner251