Robocanlar İl Müdürünü ziyaret etti

Adana´da yaşanan yurt yangınından etkilenerek, 'Hayvanlar yaşam ortaklarımız' konulu projesiyle 'Robot Tasarım Ödülünü' kazanan Yalova Merkez İmam Hatip Ortaokulu Robot Takımı proje kapsamında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar'ı makamında ziyaret etti.

banner255
Robocanlar İl Müdürünü ziyaret etti
banner200

18-19 Şubat tarihlerinde yapılan Bursa Bölge Turnuvası´nda Adana´da yaşanan yurt yangınından etkilenerek, "Hayvanlar:yaşam ortaklarımız" konulu Projeleriyle ödül alan tek devlet okulu olma başarısını gösteren Yalova Merkez İmam Hatip Ortaokulu Robot Takımını kabul eden İl Müdürü Suat Parıldar öğrencileri başarılarından dolayı kutlayarak öğrencilere İl Müdürlüğü logolu kupa bardak hediye etti.

Robot takımı "Hayvanlar:yaşam ortaklarımız" konulu projeleriyle kapalı alanlarda beslenen hayvanların olası bir yangında karşılaşabilecekleri duruma çözüm aradılar. Hayvanların barındıkları yerlere yerleştirilecek bir duman sensörü ile yangın hemen algılanacak ve bağlı olanların bağlarını serbest bırakıp kapılara bağlı motorları çalıştıracak ve tehlikeden kaçma içgüdüsünde olan hayvanların kaçışına izin verecek.

Projeleriyle Bursa Bölge Turnuvasında birinci olan robot takımı 4-5 Mart´ta yapılacak Ulusal Turnuva için İzmir´e gidecekler.

Kaynak: Yalova Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251