Okul kantin ve yemekhaneler denetlendi!

2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün, yaygın ve özel eğitim kurumları bünyesinde il merkezi ve ilçelerde faaliyet gösteren yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmeleri kontrol görevlileri tarafından denetlendi.

Okul kantin ve yemekhaneler denetlendi!
banner200

Yapılan denetimlerde et ve süt ürünleri başta olmak üzere tüketime sunulan gıdaların muhafaza koşulları, mevzuata uygunlukları, son tüketim tarihleri, alınan numunelerin miktar ve uygunlukları kontrol edilmektedir. Ayrıca resmi kontrollerde çalışan personelin hijyen eğitim sertifikaları, işletmede zararlı mücadelesi yapıldığına dair ilaçlama belgeleri, ürünlerin etiket ve izin tescil bilgileri incelenmektedir.

Denetimlere katılan Gıda ve Yem Şube Müdürü Gökmen Şengün ''Öncelikle 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının tüm öğrenci ve eğitim camiası için hayırlı olması dileklerinde bulunarak, velilerimizin içi rahat olsun güvenilir gıda tüketimi için okullar bünyesinde faaliyet gösteren kantin ve yemekhaneler ile okul çevresindeki gıda işletmelerinin resmi kontrolleri yıl boyunca aralıksız olarak devam edecektir'' dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE

banner251