" />

Öğrencilerin yetiştireceği organik hıyarlar pazarda satılacak!

Yozgat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen "Engelsiz Organik Tarım Projesi" kapsamında Esvet Sabri Aytaşman Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri organik hıyar fidelerini diktiler.

Öğrencilerin yetiştireceği organik hıyarlar pazarda satılacak!
banner200

Özel öğrencileri tarıma yönlendirerek topluma kazandırmak, organik tarım konusunda bilgilendirerek meslek edinmelerine katkıda bulunmak, tarımsal faaliyetlerden yararlanarak, sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü iş birliği ile geçtiğimiz yıl hayata geçirilen "Engelsiz Organik Tarım Projesi" kapsamında yetiştirilen organik fidelerin Esvet Sabri Aytaşman Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü bahçesinde bulunan engelsiz organik tarım serasına dikim törenine İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Hacı Ali Dinçer, İl Müdürlüğümüz ve Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden konu uzmanları, Esvet Sabri Aytaşman Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Özel Öğrenciler İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosunla birlikte organik hıyar fidelerini seralarında açtıkları çukurlara yerleştirerek cansularını verdiler.

Esvet Sabri Aytaşman Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Özel Öğrencileri Kasım ayında ektikleri organik soğanları geçtiğimiz günlerde hasat etmişlerdi.

Projenin ikinci yılında 62 özel öğrencinin üreteceği organik ürünler, İstanbul Şişli'deki organik ürün pazarında satışa sunulacak. Üretim süreci boyunca İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsünden konu uzmanları tarafından serada uygulamalı eğitimler verilecek.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251