Muş’ta 300 bin TL bütçeli proje kabul edildi

Muş Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına sunulan 300 bin TL bütçeli "Yem Bitkileri Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi kabul edildi.

Muş’ta 300 bin TL bütçeli proje kabul edildi
banner200
banner217

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aydın, projenin bölgede farkındalık ve ekonomik katkı sağlanacağını söyledi. Projeyle hayvancılıkta kaliteli kaba yem ihtiyacının giderileceğini söyleyen Aydın,  "Hayvancılıkta kaliteli kaba yem ihtiyacını karşılamak suretiyle üretim maliyetlerini minimize etmek, ilimizdeki tarımsal işletmelerin üretim kapasitesini artırmak, hayvancılık işletmelerine uygun et ve süt ürünleri üretmesini sağlayıp fiyatlarını bu anlamda aşağı çekerek ülke ekonomimize katkıda bulunmak ve kırsal kesimdeki nüfusun, ekonomik ve sosyal statüsünü gelişmesine katkı sağlamak amacıyla DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına sunduğumuz ‘Yem Bitkileri Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması’ Projesi kabul edilmiştir. Proje kapsamında 125 ton sertifikalı tritikale tohumunu çiftçilerimize dağıtarak ilimizde 5 bin dekar alanda yem bitkileri ekilişi gerçekleştirmiş olacağız. Şimdiden İlimiz çiftçisine, tarım sektörüne ve Kurumumuza hayırlı olsun" dedi.

Daha sonra ise İl Müdürü Mehmet Aydın ve DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir tarafından projenin protokolünü imzaladı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251