Muğla’da genç çiftçilere büyük destek!

Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 182 genç çiftçinin hibe aldığını, 5 milyon 460 bin TL hibe verildiğini açıkladı.

Muğla’da genç çiftçilere büyük destek!
banner200

Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, 182 genç çiftçinin hibe aldığını, toplam da yapılan destek miktarının 5 milyon 460 bin TL olduğunu açıkladı. Konu ile ilgili konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Muhammed Sevinç, "Tamamı devlet tarafından hibe edilen projede 2 yıl boyunca hiçbir şekilde satmama ve başkasına devretmeme şartı getirilmiştir. Projenin verimli olması ve amacına ulaşması için tüm aşamalar proje yürütme birimimiz tarafından takip edilecek olup, projeden yararlanan çiftçilerin çok şanslı. Projenin kıymetini bilmeleri gerekiyor. Hayvanlarına iyi bakmaları, bu konuda mutlaka başarılı olmaları gerekiyor" ifadelerin kullandı.

Kaynak: Muğla Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilgi
Bilgi - 5 yıl Önce

Ben de çiftçi lik yapıp hayvan yetiştirmek istiyorum ama nerelere başvurup kimden bilgi alacağımı bilmiyorum. Bilen bir kişi bana yardımcı olsun beni bilgilendirsin.

banner251