" />

Modern ahır inşaatları için başvurular başladı!

Gümüşhane Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, “Modern Ahır ve Ağıl" için yüzde 50 hibe desteği başvurularının başladığını bildirdi.

banner247
Modern ahır inşaatları için başvurular başladı!
banner200
banner217

Gümüşhane Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, “Modern Ahır ve Ağıl" için yüzde 50 hibe desteği başvurularının başladığını, son başvuru tarihinin 31 Mart 2017 olduğunu duyurdu.

Yapılan açıklamada, “Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliği kapsamında, 'Ahır ve ağıl inşaatları için yüzde 50 hibe desteği' başvuruları başlamış olup, son başvuru tarihi 31 Mart 2017'dir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca Hibe Programı kapsamında yeni ahır ve ağıl inşaatları için yüzde 50 hibe desteği verilecektir. Tebliğ gereğince hibe desteklemesinden yararlanacak gerçek ve tüzel yatırımcıların; Bakanlık Türkvet veri tabanına veya Koyun Keçi Kayıt Sistemine kayıtlı olması, en az 10 en fazla 49 baş anaç sığır veya en az 100 en fazla 200 baş anaç koyun-keçi kapasiteli işletmeye sahip olması, işletmelerinin başvuru tarihinden en az 1 yıl önce kayıt altına alınmış ve aktif işletmesi olması gerekmektedir" ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Gümüşhane Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151