Milli Tarım Projesi’nde ilk hibe verildi

Milli Tarım Projesi kapsamında, Türkiye'de ilk kez Adana'da bir iş adamının Damızlık Düve Yetiştirme Merkezi Projesi'ne, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 875 bin lira, yüzde 50 hibe desteği verildi.

Milli Tarım Projesi’nde ilk hibe verildi
banner200

Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Muhammet Ali Tekin ile Alibabanın Çiftliği Süt Üretimi, Canlı Hayvan, Tarım, Gıda Limited Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ali Acembekiroğlu arasında protokol imzalandı.

Proje hakkında konuşan Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Muhammet Ali Tekin, “500 başlık damızlık düve üretimine en kısa sürede başlanacak. Projeden bölgemizde ilk defa kentimizin faydalanması bizim için ayrı bir gurur. İnşallah hep beraber bu projeyi güçlendirerek devam ettireceğiz. Bu bölgede damızlık ürün merkezi olarak da yapacağımız çalışmalarla Türkiye'ye örnek olmaya gayret göstereceğiz" diye konuştu.

Ayrıca Tekin, ülke hayvancılığının en büyük ihtiyacı olan gebe düve teminine, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığın çok önem verdiğini dile getirdi.

Acembekiroğlu, 6 yıl önce faaliyete geçirdikleri çiftlikte günde 13 ton süt elde ettiklerini, aynı zamanda damızlık düve yetiştirdiklerini dile getirerek, ülke hayvancılığına katkı vermeye devam edeceklerini kaydetti.

Kaynak: Adana Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151

banner251