" />

Mersin’de İl Grup Toplantısı Yapıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan, 'Tarımsal Yenilik ve Bilgi Sistemi" kapsamında, 2016 yılı 'İl Grup Toplantısı' Mersin Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde yapıldı.

Mersin’de İl Grup Toplantısı Yapıldı
banner200
banner217

Mersin Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir Çiftepala, toplantının açılışında yaptığı konuşmada; "2016 yılının 'İl Grup Toplantısı'nı gerçekleştiriyoruz. Bu gün burada ayrı ayrı konuda şube müdürleri tarafından teknik bilgiler verilecektir. Hayvancılık işletmelerin ve meyve bahçelerinin aşılama, ilaçlamanın zamanında ve Bakanlığımızın mevzuat çerçevesinde kontrollerinin yapılacaktır. Elimizde bulunan araç ve personelin en iyi şekilde değerlendirerek, ilimiz tarımının teknik olarak daha da gelişmesi sağlayacağız. Bakan'ımızın önemle vurguladığı gibi ekilmeyecek bahçe ve tarla kalmayacak. Bu şiarını emir ve örnek alarak ekonomi değeri olmayan bahçe, tarla kalınmayacak şekilde çalışmalarımız çok daha fazla hız kazanması gerekiyor."

Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Abdulkerim Çiçek tarafından, ülke genelinde yapılacak olan Tarımsal Üretimin Kayıt Altına Alınması (TÜKAS) çalışmaları kapsamında, Mersin'de yapılacak iş ve işlemler hakkında il ve ilçe personeline bilgi verdi.

YORUM EKLE
banner151

banner251