Manisa’da TİD bilgilendirme toplantısı yapıldı

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, Tarım İşletme Danışmanlığı (TİD) bilgilendirme toplantısı yapıldı.

banner247
Manisa’da TİD bilgilendirme toplantısı yapıldı
banner200
banner217

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleşen TİD bilgilendirme toplantısına, İl Müdür Vekili Mustafa Gündoğar, İl Müdür Yardımcısı Lütfi Kaymak, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, ilçelerde tarımsal işletme danışmanı olarak görevli ziraat mühendisleri ile veteriner hekimler katıldı.

Toplantıda Tarımsal İşletme Danışmanlığı hakkında bilgiler veren Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Lütfi Kaymak, "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, taşra teşkilatında yer alan İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinin daha etkin ve verimli çalışma yürütebilmesi amacıyla, 'Tarımsal İşletme Danışmanı' olarak ifade edilen işletme bazlı yeni bir çalışma modeline geçmiştir. Bu model kapsamında her tarım işletmesinin en az bir personelin sorumluluğuna verilmesi ve ihtiyaç kadar yedeğinin belirlenmesi kaydıyla birden çok ziraat mühendisi veya veteriner hekimin görevlendirilmesi ayrıca ziraat teknikeri/teknisyeni ve veteriner sağlık teknikeri/teknisyeni ile diğer personelden uygun görülenlerin de yardımcı personel olarak sisteme dahil edilmesi öngörülmektedir. İşletme bazlı yeni modelde çalışacak personel; eğitim ve yayım, hayvan sağlığı ve üretimi, bitki sağlığı ve üretimi, desteklemeler ve kontrolü, istatistik ve veri güncelleme görevlerinin yanı sıra ihtiyaç halinde il veya ilçe müdürlükleri tarafından verilecek diğer görevleri de yürüteceklerdir" dedi.

Toplantıda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğünde görevli uzman Tahsin Keskin, Tarımsal İşletme Danışmanı olarak ifade edilen işletme bazlı çalışma modeli hakkında sunum yaparak, bu yeni çalışma modelinin amacı, kapsamı, faydaları ve personele düşen görevler hakkında katılımcılara bilgilendirmede bulundu.

Toplantı, uygulamada karşılaşılan sorunların paylaşılması ve soru-cevapların ardından sona erdi.

YORUM EKLE
banner151