Manisa’da arıcıların yüzü güldü

Manisa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Genç Çiftçi Projesi kapsamında arı yetiştiricilerine ve arıcılık malzemelerinin dağıttı.

Manisa’da arıcıların yüzü güldü
banner200

Manisa Tarım ve Orman Müdürlüğünce, arıcılık faaliyeti yürüten 25 genç çiftçiye, arı ve arıcılık malzemeleri hibe etti. Dağıtım öncesinde açıklamalarda bulunan Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk; "Tarım ve Orman Bakanlığımız tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkıda bulunulması amacıyla Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi Programı'nı uygulamaya koymuştur. Bakanlığımızın 'Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı' kapsamında uygulaması devam eden Genç Çiftçi Proje' si içerisinde 'Arı ve Arıcılık Malzemelerinin Desteklenmesi' de yer almaktadır” dedi.

MALZEME DESTEĞİ VERİLDİ

Projenin detayını anlatan Öztürk, “İlimizde, 2018 yılı Genç Çiftçi Projesi kapsamında 25 genç çiftçimize, 30 bin TL. bedelli ve yüzde 100 hibe alan arı ve arıcılık malzemesinin desteği gerçekleşmiştir. Bu malzemeler, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği arasında yapılan protokol gereği Manisa Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından teslim edilmiştir" dedi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251