Malatya’da genç çiftçilere destek

Malatya Valisi Mustafa Toprak, Genç Çiftçi Projesi kapsamında, kurulan Mantar Yetiştiriciliği ve Yumurta Tavukçuluğu İşletmelerini ziyaret ederek, açılışlarını gerçekleştirdi.

Malatya’da genç çiftçilere destek
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan Genç Çiftçi Projesi kapsamında, Malatya'da, 189 girişimciye 30 bin TL hibe desteği verildiğini söyleyen Malatya Valisi Mustafa Toprak, "Sizlerle birlikte olmama vesile olan böyle nezih ve üretime yönelik tesisleri açmak, ziyaret etmek beni çok mutlu ediyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız, kırsal alanlardan şehirlere göçü önlemek için çok güzel bir proje gerçekleştirmiş. Bu projeleri hayata geçiren üreticilerimizi tebrik ediyorum. Bizler kırsal alanlarda üretmeyi teşvik edeceğiz ki, ata baba topraklarımızı terk edip, şehirlere göç etmek zorunda kalmayalım Malatya'da bu projeden istifade eden 189 kişinin büyük çoğunluğunun kadın üreticilerimiz olması bizi daha da mutlu ediyor. Kadınlarımızı üretimin içerisinde olması, aile ve ülke ekonomisine katkı sağlaması gerekiyor. Bizim kadınlarımız her zaman en iyisini yapabilecek kabiliyettedir, yeter ki imkan sunalım. Bizlerde idareciler olarak onlara her zaman destek olacağımızı her platformda tekrarlıyoruz. Bu projeyi hayata geçiren tüm paydaşlara teşekkür ediyor, yüksek kalitede ürünler üretip bol kazanç elde etmenizi temenni ediyorum" dedi.


Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Zülküf Yıldırımoğlu, "Genç Çiftçi Projesi kapsamında, projelerini hayata geçiren üreticilerimizi gördükçe, projenin amacına ulaşmış olması bizleri mutlu ediyor. Kırsal alanda tarımsal faaliyetlerini devam ettirmek isteyen üreticilerimize Bakanlığımızın destekleri her geçen gün artmaktadır. Üretici sayımızı arttırarak önce aile, sonra ülke ekonomisine katkı sağlamalıyız. Bu tesislerin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251