Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Kurulması İçin İlk Adım Atıldı

Bartın'da Koyun-Keçi yetiştiricileri ile yetiştiricilerin sorunları ve Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği kurulması çalışmaları hakkında toplantı düzenlendi.

banner255
Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Kurulması İçin İlk Adım Atıldı
banner200

Bartın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Bartın İl Tarım Müdürü Abdulsetter Bayram, İl Müdürü Yardımcısı Sadık Kelez, ilgili şube müdürleri ve teknik personel ile koyun keçi yetiştiricileri katıldı.

Toplantıda konuşan Bartın İl Tarım Müdürü Abdulsetter Bayram, Bartın'da toplam 3 bin 500 civarında küçükbaş hayvan mevcudu olduğunu, yetiştirici birliğinin kurulması ile yetiştiricilerin küçükbaş hayvan desteğinden faydalanabileceğini, birlik kanalıyla uygulanabilecek Kalkınma Ajansı ve Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme projeleri ile Bakanlığımızın yürüttüğü Islah Projelerinin İlimizdeki küçükbaş hayvancılığın geliştirilebileceğini dile getirdi.

Toplantıda söz alan yetiştiriciler de birliğin Bartın'a fayda sağlayacağı, küçükbaş hayvancılığın gelişmesine destek olacağı yönünde görüşlerini belirttiler.

YORUM EKLE
banner151

banner251