Kastamonu’da kontrol görevlisi kursu başladı

Kastamonu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında, Kontrol Görevlisi Kurs açtı.

Kastamonu’da kontrol görevlisi kursu başladı
banner282

Kastamonu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında, Kontrol Görevlisi Kurs açtı. Kursun açılışında konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Yaman, “Halkımızın güvenilir gıdaya ulaşması ve sağlıklı gıda tüketiminin sağlanması Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın temel amaçlarından biridir. Gıda denetçileri bu konuda çok önemli bir görev üstlenmektedirler. Gıda kontrol görevlileri yaptıkları izleme, gözetim, doğrulama, tetkik, numune alma ve analiz gibi uygulamalarla bu amaca büyük katkı vermektedir. Halkımızın sağlığı her şeyin üzerindedir. Kendimizin yemeyeceği hiçbir gıdayı, başkasının da tüketmemesi gerekir. Bu bilinçle gıda denetimlerini yapmanızı arzu ediyoruz. İlimizde toplam 552 adet gıda üretim, 3119 adet toplu tüketim ve satış işletmesi ve 229 adet yem işletmesi bulunmaktadır. İlimizin 19 ilçesine toplu tüketim ve satış yerleri için denetim yetkisi verilmiştir. İlimizde yılbaşından bu güne kadar; il ve ilçe merkezlerinde toplam 4918 denetim yapılmış ve 285 adet numune alınmış olup, bunlardan 20 tanesi olumsuz çıkmıştır. Yapılan denetimler ve alınan numuneler sonucunda; 19 işletmeye 72 bin 673 TL idari para cezası uygulanmıştır" dedi.

Yaman, şunları kaydetti:

"Kurum içi eğitimler; personelin kendisini geliştirmesi, personel arasında koordinasyon ve iletişimi artıran en önemli unsurdur. Merkez ve ilçelerde görev yapan mesai arkadaşlarımızın düzenlenen kontrol görevlisi eğitimine katılmaları ile gıda denetim birimlerimizin daha güçlü ve bilgili olması sağlanacaktır. Bu eğitimi organize eden, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü personeli ile katılan herkese teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyorum" açıklamasını yaptı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151