" />

Kadın seyisler yetişiyor

İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, "Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor" projesi kapsamında başvuruların başladığını, son başvuru tarihinin 19 Eylül olduğunu bildirdi.

banner255
Kadın seyisler yetişiyor
banner200

Başvuruların başlamasıyla ilgili İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden, yapılan açıklamada, kırsalda kadınlar için tarım dışı istihdam ortamı sağlanması, kadınların bu sektörde yer alarak iş sahibi olması ve konuya farkındalığın artırılması amacı ile "Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor" projesi başlatıldığı ifade edildi.

Açıklamanın devamında, şunlar yer aldı:

“Elazığ ilinde uygulanan ve 36 kadının 46 iş günü süresince 169 saat teorik, 189 saat pratik olmak üzere toplamda 360 saatlik "At Yarışları Yönetmeliği Modüler Seyislik Eğitimi" aldığı proje, kapsamı daha da geliştirilerek hipodromu olan İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli Diyarbakır, Şanlıurfa ve Ankara illerinde uygulanacaktır. Proje ile kırsaldaki kadınların düzenli bir işe ve gelire sahip olmaları, ekonomik ve sosyal kapasitelerini geliştirerek yaşam kalitelerinin arttırılması ve kadın seyis iş kolunun geliştirilmesi amaçlanmaktadır. İzmir'de de uygulanacak olan 'Kırsalda Kadın Seyisler Yetişiyor' projesine başvurular 28 Ağustos – 19 Eylül tarihleri arasında İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri'ne şahsen yapılacaktır."

Eğitime katılacak kadınlarda aranacak özellikler:

  1. 18-40 yaş arası olması,
  2. Kırsalda ikamet etmesi,
  3. En fazla 80 kg ağırlığında olması.

Başvuruda istenen belgeler

  1. Dilekçe (başvuru sırasında doldurulacak)
  2. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  3. İkametgâh belgesi
YORUM EKLE
banner151

banner251