Kadın eli değdi sebze kurudu domates un oldu

'Kadın Eli Değdi Sebze Kurudu Domates Un Oldu' projesi kapsamında çiftçilere domates fidesi dağıtıldı.

Kadın eli değdi sebze kurudu domates un oldu
banner200
banner217

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen dağıtım törenine; Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Yaşar ERDOĞAN, teknik personel ve üreticiler katıldı.

Projenin 2016 yılında İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlandığını ve Bakanlığımız Eğitim ve Yayım ve Yayınlar Dairesi tarafından kabul edilen 5 Özel Projeden biri olduğunu söyleyen ERDOĞAN; “Kadın Eli Değdi Sebze Kurudu Domates Un Oldu” projesi Merkez Hankendi köyünde 20 kadın çiftçimize 20 dekar alanda ekim yaptırılarak başarıyla uygulandı.

Projenin sürdürülebilirliği kapsamında 2017 yılında aynı köyde, 5 çiftçimiz 10 dekar alanda üretim yaparak, elde ettikleri domates unu ve kurusunu Elazığ Tarım Fuarında  tüketicilerin beğenisine sundu. Tüketicilerin beğenmesi ve aşırı talebin karşılanamaması nedeniyle  projenin devamına karar verildi. 

Bugün burada İl Müdürlüğü olarak, 2019 yılında projemizin genişletilerek sürdürülmesi ve çiftçilerimiz arasında yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla; % 50 si İl Özel İdaresi tarafından desteklenen kurutmalık domates fidesi dağıtımını yapıyoruz. Çiftçilerimize bol ve bereketli bir üretim sezonu diliyorum” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 15:45
YORUM EKLE
banner151