" />

İyi Tarım Uygulamaları yaygınlaşıyor

Düzce Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından, “İyi Tarım Uygulamaları" (İTU) konusunda, teknik elemanlara ve çiftçilere yönelik eğitim verildi.

banner247
İyi Tarım Uygulamaları yaygınlaşıyor
banner200
banner217

Düzce Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu yaptığı açıklamada, “İlimizde 'İyi Tarım Uygulamaları' teknikleri kullanılarak, gerek bitkisel gerekse hayvansal üretim son iki yıl içerisinde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Bitkisel Üretim alanında İyi Tarım Uygulamaları tekniklerini kullanarak, fındık üretimi yapan çiftçi sayısı şu an itibariyle 160 üreticiye ve 3 bin 500 dekara alana ulaşmış olup ayrıca bir üreticimiz de yılda 250 ton kültür mantarı üretmektedir. Hayvansal üretim alanında ise İyi Tarım Uygulamaları tekniklerini kullanarak, etlik piliç üretim yapan 138 üretici mevcut olup kapasiteleri 14 milyon tona ulaşmıştır'' dedi.

Kabaoğlu, “Hızla artan bu üretim ile ilgili olarak, teknik personelin ve çiftçilerin eğitimine önem verilmiştir. Bu kapsamda İl Müdürlüğümüzde görev yapan 17 teknik personele ve 63 üreticimize İyi Tarım Uygulamaları konusunda eğitimler verilmiştir." dedi.


YORUM EKLE
banner151