İthal damızlık düveler için sözleşmeler imzalandı

Tunceli'de Çemişgezek İlçesinde faaliyet gösteren S.S. Yenimahalle Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin 180 baş damızlık Simental ırkı gebe düve ithalat işlemlerinde sözleşmeler imzalandı.

İthal damızlık düveler için sözleşmeler imzalandı
banner200

Tunceli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "S.S. Yenimahalle Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin Bakanlığımızın 2011 Yılı Yatırım Programından uygulamakta olduğu Ortaklar Mülkiyetinde 180 Baş (30 Aile x 6 Baş) Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Projesi kapsamında Bakanlığımızca 180 baş ithal gebe düve alımı için tahsis ettiği % 3 faizli 7 yıl vadeli toplam 1.530.000,00 TL kredi kullanımı için ortaklarla borçlandırma sözleşmeleri imzalanmıştır. Yapılan borçlandırma sonrası 180 baş damızlık simental ırkı gebe düve ithalatı için yüklenici firma ile kooperatif proje ortakları arasında doğrudan temin sözleşmeleri imzalanmıştır.

İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü ile Çemişgezek İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün birlikte organize ettiği imza programında, Kooperatif proje ortaklarına uygulanan proje ve ithalat işlemleri ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır."

YORUM EKLE
banner151

banner251