İstanbul il tarım ceza yağdırdı

İl Müdürlüğü'nün Valilikler aracılığıyla yaptığı ilanen tebliğde beş ayrı şirkete kesilen cezalar yer aldı. İstanbul'da faaliyet gösteren aralarında dönerci, fırıncı, yemekhane, kuruyemişçinin bulunduğu 74 iş yerine de ceza kesildi.

İstanbul il tarım ceza yağdırdı
banner282

ÖZEL HABER

400 bin TL'lik ceza ulaştırılamadı!

İstanbul Tarım İl ve İlçe Tarım Müdürlükleri ceza yağdırdı. Denetimlerde rastlanan insan sağlığını tehlikeye atan eksiklikler nedeniyle kesilen cezalar muhataplarına ulaştırılamadı. İl Müdürlüğü, adreslerini değiştiren işletmelere idari para cezalarını tebliğ edemedi. Bunun üzerine internet sitesi üzerinden ilanen duyuru yöntemini seçti.

265 BİN TL'LİK CEZA

İl Müdürlüğü'nün Valilikler aracılığıyla yaptığı ilanen tebliğde beş ayrı şirkete kesilen cezalar yer aldı. İstanbul'da faaliyet gösteren beş ayrı işletmeye 265 bin 853 TL ceza kesildi. Verilen cezalar adreslerde bulunamayan firma sahiplerine tebliğ edilemedi. Yeni adresleri de her türlü aramaya rağmen bulunamadı.

KURUYEMİŞ, DÖNERCİ, FIRINCI, MARKET

Yine İl Müdürlüğü'nün Kaymakamlıklar vasıtasıyla başvurduğu ilanen tebliğde ise 74 iş yeri yer aldı. Aralarında kuruyemişçi, dönerci, fırıncı, market, yemekhane, nargile, simit kafe gibi birbirinden farlı işletmelerin yer aldığı listede kesilen cezalar ise 200 bin TL'ye yaklaştı.

TEBLİĞ OLUNUR

Kesilen cezalarla ilgili İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada “5179 Sayılı Gıdaların Üretimi, Tüketimi ve Denetlenmesine Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulu Hakkındaki Kanun gereğince; Valilik Makamı ve İlçe Kaymakamlıkları tarafından onaylanmış İdari para cezası yaptırım kararları,adreslerinden ayrıldıktan ve yeni adreslerinin tüm araştırmalara rağmen tespit edilemediğinden tebliğ edilememiştir. Aşağıda özeti belirtilen idari para cezası yatırım kararları 7201 Sayılı Tebligat Kanununun 28,29,30 ve 31 Maddelerine göre ilanen tebliğ olunur." denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 6 yıl Önce

Tebrikler.
İnsan sağlığıyla oynayan firmalara denetim yapılıyor...ceza kesiliyor...
umarım gıdamızla oynamaktan vazgeçerler...

- 6 yıl Önce

Firmaların isimlerini neden açıklamıyor sunuz? bilelim de onalrdan yemek yiyemelim. açıklayın.

banner151