İstanbul’da kurban sıkıntısı yok!

İstanbul Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, Kurban Bayramında İstanbul'da kurbanlık sayısının yeterli olduğunu söyledi.

İstanbul’da kurban sıkıntısı yok!
banner282

İstanbul'da Kurban Bayramı ile ilgili tüm tedbirlerini alındığını belirten İl Müdürü Karaca, yaptığı açıklamada, kurbanlıkların kente girişine 17 Ağustos'ta 24.00 itibarıyla izin verileceğini söyledi. Karaca, "17 bin büyükbaş ve 4 bin 800 küçükbaşın her türlü kontrolü yapıldı. Gerekli şartlara uygun hayvanların geçişine izin verildi. Kurbanlıklar Çamlıca Gişeleri ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantılı olarak Hüseyinlik Mahallesi ile Riva'daki kontrol noktalarından geçirilerek, Avrupa Yakası'na alınacak" açıklamasını yaptı.

Veteriner hekimlerin gerektiğinde pazar yerlerinde de gebe ve damızlık dişi hayvan kontrolleri yapabileceklerini aktaran Karaca, "Ayrıca İstanbul'da kurbanlık sıkıntısı yok" dedi. Geçen yıl İstanbul'da 112 bin büyükbaş, 103 bin de küçükbaş kurbanlık satıldığını ifade eden Karaca, şunları kaydetti:

"Bu yıl da hemen hemen aynı rakamları öngörüyoruz. 10 günlük bir Kurban Bayramı var. Kentte ikamet eden insanların önemli bir bölümünün kurbanı memleketlerinde geçirecekleri tahmin ediliyor. Bu nedenle İstanbul'da kurbanlık sıkıntısı olmayacağını düşünüyoruz"

Kaynak: İstanbul Tarım İl Müdürlüğü

YORUM EKLE
banner151