İlçe tarım müdürüne soruşturma

Ayvalık İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf Aygün hakkında, kurumda çalışan personeli fişleyip, bu bilgileri AK Parti İlçe Başkanlığı'na gönderdiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

İlçe tarım müdürüne soruşturma
banner200
banner217

Meydan Gazetesi'nin haberine göre, Kamu Ekmekçileri Sendikası Konfederasyonu'na bağlı (KESK) Tarım Orkam-Sen de kurumdaki fişlemelerle ilgili Aygün hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunup, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'e, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı'na, Balıkesir Valiliği'ne dilekçe gönderip, şikayetçi oldu. AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, iddiaların asılsız olduğunu belirtip, kurumdaki personelin birbirleriyle kavgalı olduğunu, müdürün bilgisayarına girilerek bu iddiaların ortaya atıldığını söyledi.

8 ARALIKTA E POSTA ŞİKAYETİ

İddiaya göre, Balıkesir'in Ayvalık İlçesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf Aygün, kurumda çalışan 7 kişi hakkında aileleri, hangi sendikalara üye oldukları, hükümet hakkındaki düşünceleri ve siyasi görüşlerini içeren fişleme yaptı. Aygün, ardından da peroneli hakkındaki fişlemeleri geçen 8 Aralık'ta AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp'e e-posta ile gönderdi. Haklarında fişleme yapıldığını, geçen şubat ayında masalarına bırakılan, bu e-posta içeriklerinin fotokopileri ile öğrenen personel, Balıkesir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne şikayetçi olup, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü, savcılığın talimatıyla Aygün'ün makamındaki bilgisayarına incelemek üzere el koydu.

AK PARTİ KARŞITLARINI ŞİKAYET ETTİ İDDİASI

Soruşturma sürerken Aygün'ün, "Sayın Başkanım, istemiş olduğun bilgi notu ektedir. Allah'a emanet olun. İyi çalışmalar" notuyla AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp'e e-posta olarak gönderdiği fişleme listesinin altına düştüğü ikinci bir notta ise "Bunların tamamı siyaseten AK Parti'ye karşı olup, Memur Sen'e bağlı sendikaya üye olmadıkları halde bu sendikanın temsilcisi ve eşini kullanarak kendilerini güvende ve güçlü görmektedirler ve kurumun hizmetini engellemeye çalışmaktadırlar" dediği ileri sürüldü.

SENDİKA DA ŞİKAYETÇİ OLDU

KESK Balıkesir Şubesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Sonuçta bir mağduriyet var. Böyle jurnalci bir ortam olması çok kötü. Bu sadece Ayvalık'a özgü değil ama bu çalışma barışını bozar. Orada iş de üretilemez. Orada nahoş bir ortam var. Bu ortamın düzeltilmesi gerekiyor. Aynı ortam devam ederse kangren olur" denildi. Açıklamada, konunun adli makamlara intikal ettiği belirtilerek, takipçisi olunacağı da vurgulandı.

KESK'e bağlı Tarım Orkam-Sen kurumdaki fişlemelerle ilgili Ayvalık İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf Aygün hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Ayrıca sendika, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'e, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı'na, Balıkesir Valiliği'ne dilekçeler yazdı. Bu süre içerisinde soruşturma açması beklenen Ayvalık Kaymakamlığı'nın ise konunun Cumhuriyet Savcılığı'na yansıdığı gerekçesiyle soruşturma açmadığı ifade edildi.

AK PARTİLİ KAYAALP, "YALAN"

AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, fişleme iddialarının yalan olduğunu ifade ederken, Ayvalık İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde görevli personelin tamamı birbiriyle kavgalı olduğunu söyledi. Kayaalp, "Müdürün bilgisayarına girip, fişleme iddialarıyla ilgili yazışmaları ona mal etmeye çalışıyorlar. Saçma sapan bir şey. İsmi geçen kişiler, görüştüğümüz insanlar, neden böyle bir şey olsun? Müdüre karşı ciddi bir öfke var. Mail atıldığı tarihte, burada bile değil. Kendisi o tarihte Ayvalık dışındaydı. Bu iddiaları ciddiye almıyoruz" dedi. Kayaalp, haklarını yasal yollardan arayacaklarını da kaydetti.

Ayvalık İlçesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf Aygün ise konunun adli makamlara yansıdığını belirtip, şu an herhangi bir şey konuşmak istemediğini söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
atan d tutan da bizdendir
atan d tutan da bizdendir - 3 yıl Önce

Biri atmış diğeri tutamamış

banner151

banner251